جزئیات دوره در حال ثبت نام :

ثبت نام دوره تربیت مربی کودک

اطلاعیه شماره 1

 مقـدمـه

با سپاس به درگاه خداوند متعال به اطلاع می‌رساند در راستای تحقق اهداف و مأموریت‌های بنیاد فارِس المؤمنین (ع) در زمینه امور فرهنگی و به منظور اجرای برنامه‌های آموزشی- تربیتی برای کودکان با رویکرد ارتقـاء باورهای دینی و ارزشی، فن و مهارت، دانش و ورزش، دوره تربیت مربی کودک تحت اشراف حجت‌الاسلام‌والمسلمین علوی‌ تهرانی در تابستان و پاییز سال 1397 برگزار می‌گردد.

طرح و معرفی دوره تربیت مربی کودک

دوره کودکی انسان دارای تغییرات سریع و مهم است. خصوصیات و عملکرد کودک در طول زمان، به گونه شگفت انگیزی تمایز و تفاوت یافته، و در صورت تربیت مناسب بسمت پیشرفت حرکت می‌کند. لذا شناخت "رشد و اصول یادگیری کودک" از مباحث پایه، اساسی و کاربردی در نحوه مواجهه با کودک و تربیت و آموزش او می باشد. آموزش در اوایل دوران کودکی شاخه‌ای از نظریه‌های آموزشی مربوط به آموزش کودکان تا حدود سن هشت سالگی، با تمرکز خاص بر آموزش، قبل از شروع آموزش و پرورشِ اجباری است. بر این اساس ارث و محیط، دو عامل مهم در رشد و شکوفایی استعدادهای فطری و بالقوه انسان در این دوره حساس، شناخته شده و نقش آنها به اثبات رسیده است. بدین جهت والدین و مربیان به عنوان اولین پیشگامان آموزش و تربیت کودک در رشد، تکامل و تعالی انسان، تأثیر مادام العمر و برجسته‌ای را منعکس می‌سازند. یک مربی نه تنها انتقال دانش بلکه مشاهده و هدایت کودکان درکسب دانش، مهارت و نگرش فراگیران را بر عهده دارد.

در عصر کنونی به منظور ارائه یک برنامه آموزشی-تربیتی جامع، یکپارچه، کودک محور و منطبق بر تعالیم متعالی دین مبین اسلام، تربیت مربیان ویژه آموزش به کودکان قبل از سنین مدرسه ضروری به نظر می رسد. لذا، این بنیاد با سابقه اجرایی موفق در برگزاری دوره مقدماتی و تکمیلی، اکنون قصد دارد سومین دوره مقدماتی تربیت مربی کودک – ویژه خواهران - با هدف تربیت نیروی انسانی کارآمد، اثربخش و شایسته آموزش به کودکان 3 تا 6 سال برگزار نماید.

این دوره معادل 240 ساعت آموزش دروس نظری، عملی و کارآموزی بوده که توسط اساتید متخصص و مجرب در قالب ترم تابستان و پاییز بصورت یک روز در میان و در نوبت عصر ارائه می‌گردد.

دستاورد این دوره برای فراگیران، توانمندی و کسب دانش و مهارتهای لازم در زمینه آموزش به کودکان می‌باشد.

پس از اتمام دوره در صورت موفقیت در ارزشیابی نهایی گواهینامه پایان دوره ارائه خواهد شد.

شرایط ثبت نام:

  1. دوره ویژه خواهران می‌باشد.
  2. شرط سنی، سن 22 تا 40 سال می‌باشد.
  3. دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر
  4. تکمیل فرم ثبت نام و شرکت در مصاحبه حضوری

 

نحوه ثبت نام:

ثبت نام به 2 شیوه حضوری و اینترنتی از تاریخ 97/04/23 لغایت 97/04/30 به شرح زیر انجام می‌گردد:

الف-ثبت نام حضوری: داوطلبان واجد شرایط روزهای زوج از ساعت 10 صبح تا 14 با مراجعه به واحد آموزش فرم ثبت نام را تکمیل نمایند. ضمنا مدارک لازم را زمان مصاحبه همراه بیاورند.

ب-ثبت نام اینترنتی: داوطلبان واجد شرایط به سایت مرکز رشد بنیاد به آدرس fares.ir/roshd فرم ثبت نام را تکمیل نموده و مدارک را زمان مصاحبه همراه بیاورند.

مدارک لازم:

  1. تکمیل فرم ثبت نام
  2. کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه
  3. کپی آخرین مدرک تحصیلی

زمان تشکیل کلاسها: از اواسط مرداد تا پایان پاییز 1397

مکان تشکیل کلاسها: تهران- خیابان کارگرشمالی- خیابان فاطمی‌غربی- شماره 222 - بنیاد فارس المومنین – طبقه دوم - واحد آموزش

هزینه تمام شده بابت 240 ساعت آموزش دروس نظری و عملی و نیز کارآموزی در محیط مهدکودک، در طول 5 ماه مدت دوره، مبلغ 5.800.000 ریال می‌باشد که به جهت تسهیل فراگیران، پرداخت آن بصورت اقساط در طول دوره نیز امکان پذیر خواهد بود.

زمان مصاحبه حضوری، بصورت تلفنی و یا از طریق پیامک به اطلاع خواهران واجد شرایط خواهد رسید.

جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره زير تماس حاصل فرماييد:

دفتر بنياد:  66923234  (واحد آموزش)

 

مشخصات داوطلب

    اینجانب صحت کلیه موارد مندرج در فرم ثبت نام را متعهد می شوم.(تیک بزنید)